Doğa Gezginleri Derneği Spor Kulübü

Doğa Gezginleri Derneği Spor Kulübü (GEZGİNDER) , 1998 yılında Ankara’da kurulmuştur. 2012 yılında Spor Kulübü tescilini almıştır ve dağcılık branşında Türkiye Dağcılık Federasyonu kulübü olarak faaliyet göstermektedir.  Faaliyetlerimiz spor kulüplerinin tabi olduğu mevzuata göre düzenlenir.

Dernek faaliyetlerimizi tüzüğümüz kapsamında yürütürken, özellikle dağcılık branşına ait faaliyetlerimiz sportif bir disiplin ile Dağcılık Birimimiz tarafından planlanır. Bunun yanısıra doğa yürüyüşü, kampçılık  ve diğer doğa sporu etkinliklerini de yaparız. Plandığımız bütün bu etkinliklerde insan hayatı bizim için son derece önemlidir ve bu sebeple doğada eğlenip keyif alırken belli bir disiplin içinde hareket etmemiz gerektiğini unutmayız.

Gezginder’de doğa yürüyüşleri, birer doğa sporu etkinliğidir. Lider ve artçı dışındaki arkadaşlarımızı ara sporcu olarak düşünür ve etkinliğin yükünü paylaşırız. Doğa yürüyüşlerimiz takım sporu anlayışı ile gerçekleştirilir.

Etkinliklerimiz sırasında doğaya saygılı misafirler olarak davranırız. Doğaya yanımızda götürdüğümüz her şeyi şehre geri getirir, kesinlikle hiç bir atık çöp bırakmayız. Şehirden doğaya gürültü götürmeyiz, sıklıkla susar, dinler ve dikkatle izleriz.

Sıkça Sorulanlar ?

 1. 1
  Nasıl Üye Olabilirim ?

  Derneğimiz her T.C. vatandaşının katılımına açıktır. Öncelikle gelin tanışalım, genele açık etkinliklerimize katılın. Gezginder’in amaç ve hedeflerini beğenip bize destek vermek, çalışmalarımızda ve birimlerimizde görev almak isterseniz üyemiz olabilirsiniz.

  Ayrıca doğa sporları alanında sportif faaliyette bulunmak isterseniz kulübümüzün sporcusu da olabilirsiniz. Bunun için öncelikle üyelik süreciniz tamamlanır, sonrasında ilgili birimlerimiz aracılığı ile lisans işlemleriniz yapılır.

 2. 2
  Zor mu ? Yaş Sınırı Var mı ? Hiç Yapmadım !

  Hiç zor değil ! Herkesin zoru da aynı değil ! Yapabilirsiniz 🙂 Etkinliklerimiz yayınlandığında zorluk seviyesi ve katılımcı profilini belirleriz. Buna göre size uygun olana katılabilirsiniz. Biz de başta hiç yapmamıştık.  Bizimle etkinliklerde yer almak eğitimle ve eğlenceyle dolu güvenli bir süreçtir.

  Zihninizde sınırlarınız yoksa bizim yaş sınırımız yok. Yaş denilen rakamlarımız başka başka. Genç denilen rakamlarımız da var. Tecrübeli hep genç abilerimiz de.

 3. 3
  Etkinliklerinizden Nasıl Haberim Olur ?

  Etkinliklerimiz sayfasını takip edebilir ya da Facebook sayfamızı beğenip bizi takip ederek güncellemelere anında ulaşabilirsiniz.

 4. 4
  daha fazla nasıl bilgi alabilirim ?

  Eğitim yazılarımıza göz atabilir ya da iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.